Home » > Kategoria główna » Święto Pieczonego Ziemniaka w grupie Smerfów

Święto Pieczonego Ziemniaka w grupie Smerfów

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy

I do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

W piękny, październikowy dzień dzieci z grupy „Smerfów” wraz z rodzicami  postanowiły uczcić „Święto pieczonego ziemniaka”. Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem tego dnia to jemu były podporządkowane zabawy i konkursy. Wszyscy zebrani mogli wykazać się sprawnością w zbieraniu ziemniaków do koszyczków, zwinnością w noszeniu ziemniaka oraz rzutem do celu. Dzieci zakładały na szyje swoich rodziców medale, a uśmiechy na ich twarzach mówiły same za siebie jakie są zadowolone. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy była uczta z pieczonych ziemniaków. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim zebranym. Pieczone ziemniaki i kiełbaska z ogniska smakowały jak z najlepszej kuchni świata. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w naszej zabawie i pomogli w przygotowaniu tego szczególnego dnia. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.