Home » Schronisko

Schronisko

Szkolne schronisko mieści się w budynku Zespołu Szkół ZOO Zaradni Odważni Oryginalni im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi.

 Dogodna lokalizacja i przyjazne otoczenie zwiększają walory tego miejsca, jako bazy noclegowej dla obozów sportowych, wycieczek indywidualnych i grupowych. Czyste środowisko, naturalne bogactwo przyrody, łagodny krajobraz stwarzają możliwości wypoczynku i miłego spędzenia wolnego czasu. Można tutaj uprawiać turystykę pieszą jak również poznać malownicze trasy rowerowe. Wilkowyja jest to wieś sołecka położona nad rzeką Lutynią przy lokalnej drodze Jarocin- Żerków. Dla aktywnych polecamy wiele dróg i leśnych duktów, które będą wprost idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku:  biegów, nordic walkingu czy spacerów. Miłośników dwóch kółek zauroczą piękne krajobrazy bogate w urokliwe dwory i pałace, kapliczki oraz kościoły. Z kolei dla szukających spokoju i wyciszenia polecamy zakola rzek Lutyni i Lubieszki oraz zalew w Roszkowie.  Przemierzając Ziemię Jarocińską można odnaleźć wiele ciekawych miejsc naznaczonych legendami i historią. Dlatego zachęcamy do jej zwiedzania i odkrywania na nowo Wilkowyi i okolicy.

 

Oferujemy:

– tanie noclegi

– domowe jedzenie

– miejsce na ognisko

– możliwość zorganizowania dyskoteki

– bogatą bazę sportową

– halę sportową

– uroczą i spokojną okolicę

Stanowimy kompletną bazę noclegową dla grup zorganizowanych jak również klientów indywidualnych.

Opłaty za korzystanie z miejsc noclegowych od osoby za dobę wynoszą 23 zł – w przypadku pobytów indywidualnych, powyżej 7 dni zapraszamy do negocjacji.

Grupy zorganizowane – ceny ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób.

Kontakt telefoniczny pod numerem

62 749 21 15

 

 

 

 

Nie byłeś jeszcze w Wilkowyi? To przyjedz do nas koniecznie, bo…

W centrum Wilkowyi przekraczamy Lutynię zabytkowym kamiennym mostkiem, przechodzimy obok kościoła p.w. św. Wojciecha i kierujemy się do Tarc. Po dotarciu do osady wkraczamy do parku krajobrazowego, przylegającego do pałacu Gorzeńskich z 1871r. Szlak przeprowadza przez niewielką, ale malowniczą kotlinę ze stawami. Nieco wcześniej, przy skarpie, w otoczeniu świerków, figurka Matki Bożej z Lourdes. Długi spacer przez nieco podmokły las liściasty kończy się na polanie, z której roztacza się rozległy widok na pofalowany teren z wyraźnym wzniesieniem od strony zachodniej, zwanym Pagórem Łuszczanowa. Dróżką wśród pól, a później drogą asfaltową dochodzimy do zabudowań wsi Lisew, a następnie wąską ścieżką prowadzącą na wschód przekraczamy po raz drugi Lutynię, tym razem drewnianą kładką. Ulicami Ceglaną i Parkową docieramy do centrum Żerkowa. Po drodze mijamy basen kąpielowy, boiska i korty tenisowe oraz przylegający do nich park miejski. Przechodząc pod zabytkową bramą wchodzimy na ul. Kościelną. W górze – barokowy kościół p.w. św. Stanisława. Ul. Jarocińska doprowadza nas do rynku, którego środek zajmuje niewielki skwer zieleni, wokół piętrowe domy kalenicowe, w większości z końca XIX w. Nad południową pierzeją góruje pobliska wieża przekaźnikowa z 1962 r. Kierujemy się w ul. Mickiewicza, za dawnym kościołem ewangelickim, wchodzimy w wysokopienny bór sosnowy i wspinamy się na szczyt Łysej Góry (161 m n.p.m.). Podczas zejścia możemy podziwiać okolicę, w tym klasycystyczny kościół w miejscowości Brzostków. Obok kościoła schodzimy do drogi asfaltowej Raszewy – Lgów. Na wprost dwór z końca XIX w. oraz spichlerz w formie budowli obronnej. W oddali widoczny pałac w Śmiełowie, w którym mieści się Muzeum im. A. Mickiewicza. Stamtąd szlak zielony wiedzie przez Lgów, Dębno, Nowe Miasto nad Wartą, Książ Wielkopolski, Dolsk i Kościan do Ziemina. Wilkowyja znajduje się w pobliżu Jarocina, gdzie w odrestaurowanym budynku dawnego magazynu zbożowego otwarty został Spichlerz Polskiego Rocka, w którym znalazła się stała ekspozycja poświęcona ponad czterdziestoletniej historii polskiej muzyki rockowej oraz kolejnym edycjom legendarnego jarocińskiego festiwalu rockowego. Spichlerz to nie tylko wystawa, to także miejsce koncertów, spotkań autorskich, wernisaży. Tutaj gromadzi się, przechowuje i udostępnia wszelkiego rodzaju materiały dokumentujące historię polskiej sceny rockowej. W Jarocinie jest możliwość skorzystania z usług Aquaparku, gdzie oprócz basenów rekreacyjnych i sportowych jest też saunarium i solarium.