Home » > Kategoria główna » Festiwal smaków „CANDY WEEK”- Słodki tydzień

Festiwal smaków „CANDY WEEK”- Słodki tydzień

Za nami kolejny tydzień wakacji, tym razem bohaterem tygodnia był słodki smak. Dzieci zaangażowały się w przygotowanie słodkich przysmaków, które bardzo chętnie próbowały przez cały tydzień trwania naszego festiwalu. Oprócz smakowania, rozmawialiśmy dużo na temat zawodu cukiernika, przygotowaliśmy stroje i co najważniejsze zaprosiliśmy prawdziwego cukiernika Panią Angelikę Zaworską–Kałużniak, która opowiedziała nam o swojej pasji. Pani Angelika na co dzień piecze piękne torty. Z dziećmi upiekła pyszne czekoladowe ciasteczka. Oprócz tego zapoznaliśmy się ze sprzętem cukiernika oraz sposobami pieczenia słodkich przysmaków. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, rozpoznawaliśmy figury geometryczne na torcie, ćwiczyliśmy czekoladowe miny i dodawaliśmy do 10. Przedszkolaki: upiekły malinowe babeczki, ciastka z czekoladą, przygotowały niebieską galaretę, która przypominała morze oraz słodkie naszyjniki, a w ostatnim dniu zjedliśmy pyszne lody. Zresztą zobaczcie sami. To był bardzo słodki i wesoły tydzień.

Przed nami już ostatni tydzień wakacji… tym razem wybieramy się z dziećmi do Grecji, zapraszamy za tydzień by zobaczyć co się u nas działo. Do usłyszenia!