Home » > Kategoria główna » Dzień jabłka w przedszkolu

Dzień jabłka w przedszkolu

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz Rodziców i zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostało całe przedszkole. Dzieci i rodzice pozowali na ściance, a w przedszkolu czekała na nich niespodzianka i ważne zadanie. Każdy z rodziców musiał zmierzyć swoje dziecko na specjalnej jabłkowej miarce i oznaczyć imieniem wysokość dziecka. Za wykonane zadanie Rodzice i dzieci mogli poczęstować się pysznymi przysmakami z jabłek oraz jabłkowym kompotem.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również „jabłkowy” taniec. Jadły jabłka, piły sok z jabłek, ciasto z jabłek, rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie „dni tematyczne” przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia. Galeria z tego niezwykłego święta poniżej.