Home » > Kategoria główna » Wycieczka „Smerfów” do Jarocina

Wycieczka „Smerfów” do Jarocina

25 września  przedszkolaki z grupy „Smerfów” udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Jarocinie oraz do pizzerii PRIMAVERA.

Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć  samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.  Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Wielką atrakcją dla wszystkich było lanie wody z węża strażackiego.   Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną ,a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Strażak, który jest również ratownikiem medycznym  Pan Wojtecki Radosław opowiedział dzieciom o pierwszej pomocy, jak należy się zachować kiedy ktoś się źle poczuje. Co należy mówić gdy dzwonimy na numer alarmowy 999, a także przypomniał zasadę udzielania pierwszej pomocy: 30 uciśnień klatki piersiowej,  2 wdechy. Strażacy przeprowadzili również małą akcje ratowniczą, by pokazać dzieciom bezpieczną pozycje.  Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Po wizycie u strażaków dzieci udały się do pizzerii PRIMAVERA. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz  ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod bacznym okiem kucharza  dzieci wałkowały ciasto, smarowały je sosem, następnie komponowały dodatki według własnego smaku a na koniec posypywały serem. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i z wielkim skupieniem wykonywały swoją pracą. Po upieczeniu przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizze. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia. Bardzo dziękujemy pracownikom pizzerii PRIMAVERA za przyjęcie nas i przekazanie ciekawej wiedzy dotyczącej ich pracy i wypieku pizzy.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.